fbpx
Новини та дослідження

 

Американського Товариства з Інфекційних Захворювань, до складу якої входять клініцисти та дослідники з області педіатрії, невідкладної медицини, отоларингології, епідеміології, інфекційних хвороб та ін. Розроблено рекомендації щодо діагностики, лабораторного дослідження та емпіричної антимікробної та допоміжної терапії. 

 

Рекомендації: Іригація носа як ізотонічним, так і гіпертонічним сольовим розчином рекомендована як допоміжна терапія при лікуванні гострих бактеріальних риносинуситів (слабкий, помірний).

В різних дослідженнях оцінювали вплив гіпертонічного та ізотонічного розчинів на прохідність дихальних шляхів та мукоциліарний кліренс у пацієнтів з симптоматичними риносинуситами. В результаті досліджень було встановлено, що обидва розчини значно покращували мукоциліарний кліренс у порівнянні з попереднім періодом, однак, лише ізотонічний розчин значно покращував прохідність дихальних шляхів.

В інших дослідженнях було встановлено, що гіпертонічний розчин значно покращує якість життя вцілому.

Врешті-решт, було встановлено, що іригація носа покращує симптоми через посилення мукоциліарної функції, зменшення набряку слизової оболонки; іригація носа механічно очищує від слизу та зменшує запалення.

Переваги: Іригація носової порожнини може зменшити симптоми як у дітей, так і у дорослих, та покращити якість життя. Рекомендації на користь іригації сольовим розчином мають досить високу цінність серед потенційних переваг покращення якості життя та низької дії побічних реакцій, таких як відчуття подразнення та свербіжу. 

РесурсIDSA Clinical Practice Guideline for Acute Bacterial Rhinosinusitis in Children and Adults, Infectious Diseases Society of America, 2012.


 

Поділитися: