Американського Товариства з Інфекційних Захворювань, до складу якої входять клініцисти та дослідники з області педіатрії, невідкладної медицини, отоларингології, епідеміології, інфекційних хвороб та ін. Розроблено рекомендації щодо діагностики, лабораторного дослідження та емпіричної антимікробної та допоміжної терапії.
Рекомендації: Іригація носа як ізотонічним, так і гіпертонічним сольовим розчином рекомендована як допоміжна терапія при лікуванні гострих бактеріальних риносинуситів (слабкий, помірний).
В різних дослідженнях оцінювали вплив гіпертонічного та ізотонічного розчинів на прохідність дихальних шляхів та мукоциліарний кліренс у пацієнтів з симптоматичними риносинуситами. В результаті досліджень було встановлено, що обидва розчини значно покращували мукоциліарний кліренс у порівнянні з попереднім періодом, однак, лише ізотонічний розчин значно покращував прохідність дихальних шляхів.
В інших дослідженнях було встановлено, що гіпертонічний розчин значно покращує якість життя вцілому.
Врешті-решт, було встановлено, що іригація носа покращує симптоми через посилення мукоциліарної функції, зменшення набряку слизової оболонки; іригація носа механічно очищує від слизу та зменшує запалення.
Переваги: Іригація носової порожнини може зменшити симптоми як у дітей, так і у дорослих, та покращити якість життя. Рекомендації на користь іригації сольовим розчином мають досить високу цінність серед потенційних переваг покращення якості життя та низької дії побічних реакцій, таких як відчуття подразнення та свербіжу.