fbpx
Новини та дослідження

Ірригаційна терапія рекомендується як допоміжна терапія для зменшення симптомів гострих бактеріальних риносинуситів, зволоження слизової оболонки та поліпшення мукоциліарного транспорту, а також при хронічних синуситах і риносинуситах.

Іригація носа сольовим розчином: іригація носа сольовим розчином може застосовуватися для пом'якшення в'язкості слизу і поліпшення мукоціліарного транспорту. Механічне очищення порожнини носа сольовим розчином є корисним у пацієнтів, які страждають хронічними риносинуситами і частими синусити.

У деяких оглядах Cochrane було опубліковано інформацію про дослідження, які показали обмежену користь у зменшенні симптомів у дорослих, пов'язану з іригацією носової порожнини сольовим розчином. Проте, іригація носа є безпечним і недорогим лікуванням для пацієнтів, які прагнуть зменшити симптоми захворювань.

Клінічні рекомендації: Симптоми слабкого риносинусита, який триває менше 7 днів, можуть бути знижені за допомогою підтримуючої терапії, яка включає в себе прийом анальгетиків, деконгестантів короткої дії, іригацію носової порожнини сольовим розчином, а також прийом інтраназальних кортикостероїдів (рівень доказовості А).

Ресурс: Acute Rhinosinusitis in Adults. American Academy of Family Physicians , 2011.


 

Поділитися: