fbpx
Новини та дослідження

 

В провідних гайдлайнах рекомендується іригація носа сольовим розчином для лікування як риніту у вагітних жінок, так і гострих риносинуситів. Іригація сольовим розчином є безпечною та не має серйозних побічних ефектів. Невеликі побічні ефекти можуть бути усунені при зміні засобів для іригації та регуляції тонічності.

 

                                                                          Клінічні рекомендації Рівень доказовості
Іригація носової порожнини є ефективною додатковою терапією при симптомах хронічних риносинуситів.         А
Грунтуючись на обмежених доказах, іригація носової порожнини може бути ефективним додатковим лікуванням при симптомах ринітів, алергічних ринітів та при вірусних інфекціях верхніх дихальних шляхів; в післяопераційному догляді та при операціях та пазухи носа.         В
Іригація носа рекомендується при слабкому та помірному риніті у вагітних жінок, гострих риносинуситах, синоназальних саркоїдозах та синдромі Вегенера.         С

Захворювання верхніх дихальних шляхів, такі як гострі та хронічні риносинусити,  вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів та алергічні риніти, є загальними розладами, що негативно впливають на якість життя пацієнтів. Іригація носа сольовим розчином є додатковою терапією при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, що бере свій початок з аюрведичної медицини. Дія іригація, включаючи показання, розчини, шляхи введення були вперше описані в медичній літературі на початку 20х років. Іригація носа сольовим розчином є ефективою стратегією для багатьох захворюваннях носа та носової порожнини. В опитуванні 330 сімейних лікарів, 87 відсотків повідомили про рекомендації іригаційної терапії пацієнтам при різних станах.

Іригація носа проводиться з низьким тиском за допомогою спрею або спринцовки, або за допомогою neti pot, спеціального пристрою для іригації носової порожнини.

Ресурс: Saline nasal irrigation for Upper respiratory conditions, 2009.


 

Поділитися: