fbpx
Новини та дослідження

В даний час рандомізоване клінічне дослідження було включено дорослі пацієнти (18-65 років) з 72 медичних центрів Великобританії (2009-2014 рр.), У яких був діагностований хронічний або рецидивний синусит, симптоми якого мали помірні або серйозні наслідки для якості життя. Пацієнти були рандомізированы в 4 групах: звичайний ухід, щоденне ірригація порожнини носа сольовим розчином, щоденна парова інгаляція, комбіноване лікування (ірригація сольовим розчином + парова інгаляція).

Результати: З 871 пацієнта 210 були рандомізовані в групу звичайного введення, 219 - у групу ірригації порожнини носа, 232 - у групу парових інгаляцій та 210 - у групу комбінованої терапії. У 671 із 871 больного оцінки індексу РСДІ було вироблено через 3 місяці. Симптоми синусита в більшій мірі зменшилися у пацієнтів, що застосовували назальні ірригації порівняно з тими, хто цього не робив (crudechange -7.42 vs. -5.23; різниця між групами -2.51, 95% CI-4.65 - -0.37).

К 6-му місяцю значно більше число пацієнтів, що користувалися назальними ірригаціями, порівняно з тими, хто їх не застосував, досягла клінічно значного покращення індексу РСДІ на 10 балів (44,1% проти 36,6%), менше використовували безрецептурні препарати (59,4% проти 68,0%) або збиралися звернутися за консультацією до лікаря. Парові інгаляції зменшили розвиток головного болю, але не надавали значного ефекту на інші клінічні виходи. При цьому побічні ефекти зустрічаються з однаковою частотою в обох групах.

Парові інгаляції не надають достовірного впливу на тяжкість течії синусита. Ирригация полости носа солевым раствором може мати положительное влияние на симптомы заболевания.

Ресурс:  Paul Little, Beth Stuart, Mark Mullee, Tammy Thomas, et al.  Effectiveness of steam inhalation and nasal irrigation for chronic or recurrent sinus symptoms in primary care: a pragmatic randomized controlled trial. CMAJ. July 18 2016.  


 

Поділитися: