fbpx
Поради

Міністерство охорони здоров'я України стурбоване поширеною практикою надмірного та необгрунтованого призначення безрецептурних ліків для симптоматичного лікування грипу та ГРВІ у дітей. 

 

Про це на своїй сторінці написала в.о. міністра охорони здоров'я, Уляна Супрун.

"Коли ми хворіємо на грип чи ГРВІ, нам можуть прописати довгий список ліків. Та чи всі вони дієві і варті того, щоб на них втрачати кошти?

На жаль, часто – ні, при цьому це можуть бути "розкручені" і дороговартісні препарати, які не мають доведеної ефективності або не мають застосовуватись для лікування грипу і ГРВІ", – йдеться на офіційній сторінці МОЗ.

Як підкреслили у МОЗ, лікарям, призначаючи лікування пацієнтам з ГРВІ слід спиратися на сучасні доказові клінічні настанови, протоколи та рекомендації (The National Institute for Health and Care Excellence (www.nice.org.uk), Аmerican academy family practice (www.aafp.org), Аmerican academy of pediatrics (www.aap.org), Cochran library (www.cochranelibrary.com), Medscape (www.medscape.com), UpToDate (www.uptodate.com), Centers for Disease Control and Prevention (www.cdc.gov), World Health Organisation (www.who.int) та ін.).

МОЗ просить взяти до відома, що при захворюванні на ГРВІ слід зважати наступну інформацію.

 


Міністерство охорони здоров'я рекомендує проводити ро'зяснювальну роботу з медичиним персоналом та пацієнтами щодо неефективності використання цих груп препаратів у дітей та потенційної шкоди самолікування, як вказано у тексті наказу МОЗ.

 

Міністерство рекомендує звіряти з цим списком виписаний рецепт лікаря, щоб уникнути марних трат.


 

Поділитися: